Dlaczego warto jest ryzykować odrzucenie dla miłości?

244

Tak naprawdę bez miłości ciężko byłoby jakiemukolwiek człowiekowi odpowiednio funkcjonować. Co zabawne, to ta miłość najczęściej przychodzi w najmniej spodziewanym momencie. Zdarza się, że jest to źródłem szczęścia, euforii bądź nienawiści i sporów. Jednakże czy warto jest ryzykować odrzucenie dla miłości?

Dlaczego warto jest ryzykować odrzucenie dla miłości?

Czy warto jest ryzykować?

Jedni uważają, że warto, ponieważ dana osoba może z Tobą zostać do końca życia. Tylko oczywiście cały czas zostaje to ,,może”. Rozsądek często nie idzie z emocjami w parze, w końcu miłość jest irracjonalna, dlatego też warto się zastanowić nad pewnymi czynnikami. Do plusów na pewno można zaliczyć to, że łatwiej wychodzi się z problemów, gdy możemy oprzeć się na kimś, bądź też miłosne chwile w łóżku. Naturalnie z drugiej strony ludzie nie chcą szukać miłości, z racji tego że możemy zostać zdradzeni, bądź osoba z którą jesteśmy w związku, jest osobą toksyczną – przez co nasz związek sprawi, że zrujnujemy całe swoje życie, a osoba która nas ,,kocha” po pewnym czasie znudzi się nami i odejdzie od nas – a my zostaniemy sami.

Dlaczego ludzie szukają miłości?

To proste – ponieważ w parze o wiele prościej jest realizować swoje cele życiowe, osiągać sukces tym bardziej jeśli jest się docenianym przez naszą drugą połówkę. Także poczucie przynależności i bliskości obecne w związku zaspokajają ludzkie potrzeby. Seks to też bardzo ważny element każdego związku, może pogłębiać relację partnerów i sprawiać, że zakochani na długo pozostają dla siebie atrakcyjni. Ale z seksu płyną także korzyści zdrowotne, poprawia się krążenie krwi, uspokaja, odpręża, a nawet działa przeciwbólowo, ale też utrzymuje nasze ciało w lepszej kondycji, wzmacnia naszą odporność, a nawet podobno regularne uprawianie seksu wydłuża życie. Wobec powyższych argumentów, sami musicie ocenić, czy aby na pewno warto jest ryzykować tak wiele dla miłości.