Czy warto jest zrezygnować ze związków? Poradnik dla singli

176

Oczywiście wiele mediów robi to na polecenie firm, przez co zyskują one ,,lepszych” pracowników, nie wspominając o tym, że zamożność stała się powszechnym trendem, a nie pogoń za szczęściem i rodziną. Ale czy rezygnowanie ze związków to jest dobry pomysł?

Czy warto jest zrezygnować ze związków? Poradnik dla singli

Ciężko jest znaleźć dobrego partnera

Każdego dnia wiele osób szuka kogoś, kto zaspokoi ich potrzebę miłości. W rzeczywistości coraz mniej ludzi na tym świecie chce nawiązać dobre relacje z drugą połówką, a następnie wypełnić swoje zobowiązania małżeńskie. Niewiele osób ma poczucie obowiązku w związkach, ponieważ dobre relacje wymagają dużo pracy, a my zwykle nie mamy na takie coś czasu.

Jednak kiedy jesteśmy w związku i ,,docieramy się” do codziennego życia z tą osobą, to nawet jeśli znajdzie się jakiś drobny problem, który nam przeszkadza, to po prostu szukamy innego partnera, a nie próbujemy rozwiązać problemu – w innych słowach, związki stały się jednorazowe. Nie rozumiemy naszych różnic, nie szukamy wzajemnego zrozumienia, nie szanujemy uczuć, oceniamy, stajemy się nietolerancyjni. Niejednokrotnie nie zauważamy, że nasze zachowanie nie jest zbyt zdrowe, co w rzeczywistości może doprowadzić do załamania relacji, a budowanie nowej wymaga dużo energii i czasu.

W czasach pandemii związki rozpadają się szybciej

Na niechęć ludzi do szukania związków może mieć wpływ katastrofalna sytuacja na rynku pracy. Nasz rząd nie sprzyja równoważeniu czasu pracy i bezpieczeństwa obywateli, ani nie sprzyja godzeniu interesów obywateli. Wystarczy, żeby zobaczyć, co dzieje się w protestach przedsiębiorców, nie wspominając o tym, że wiele osób z dnia na dzień straciło, bądź też w najbliższym czasie straci pracę. Dlatego niewiele osób rozważa teraz znalezienie tej osoby, do randkowania lub nawet po to, aby razem oglądać filmy erotyczne. Jest to całkowicie normalne, ponieważ lęk społeczny jest zwykle głównym powodem, dla którego wiele osób uważa, że bycie singlem jest najlepszym wyborem.

Nie warto jest być singlem

Pozornie bycie singlem wcale nie jest najlepszym wyborem, ponieważ kiedy jesteśmy sami, nikt nie może nas pocieszyć, kogoś, kogo można poprosić o pomoc ani też uprawiać seks. Ludzie są zwierzętami społecznymi i kiedy jesteśmy sami, to nie jest dobre – wtedy często popadamy w depresję i zaczynamy izolować się od świata, a to zwykle kończy się o wiele szybszą śmiercią – tego nikomu nie życzymy.