Czy warto jest szukać kogoś na odległość?

150

Wiele osób zastanawia się, czy miłość na odległość jest możliwa, bo w końcu coraz więcej osób wiąże się w takie związki, prawda? Jednakże czy warto jest szukać miłości na odległość, czy lepiej jest mimo to z tego zrezygnować?

Czy warto jest szukać kogoś na odległość?

Miłość na odległość ma swoje zalety i wady

Podróżowanie podczas bycia w takim związku, aby zobaczyć naszą drugą połówkę, zazwyczaj nie jest tanie. Ograniczone widzenie jest jedną z głównych wad tego stylu życia. Innym problemem jest to, że taki partner może potencjalnie dopuszczać się zdrady – nie mówiąc już o tym, że w takim wypadku nie ma kontaktu fizycznego między partnerami – co równa się temu, że uprawianie seksu regularnie jest zgoła niemożliwe. Jeśli chodzi o zalety, to można powiedzieć, że chociaż jesteśmy daleko od siebie, nadal mamy osobę, która może omówić z nami najbardziej drażliwe tematy, a dla większości par nawet zdalne rozwiązywanie problemów nie stanowi problemu.

Erotyka nie istnieje w przypadku związków na odległość

Zwykle sytuacja jest zła, ponieważ partnerzy nie mogą się często spotykać. Oczywiście takie rzeczy jak okazyjny seks może się wydarzyć, ponieważ powszechnie wiadomo, że skoro partner jest daleko, to potencjalna pokusa jest bardzo bliska. W końcu istnieje bardzo mała szansa, że partner odkryje taką zdradę, prawda?

Dlaczego związki na odległość zyskują na popularności?

Z racji tego, że jest to bardzo wygodne. Nawiązanie tego rodzaju relacji z ludźmi sprawia, że ryzyko zaangażowania emocjonalnego jest praktycznie żadne. Wiele osób obawia się również nawiązywania relacji z ludźmi, którzy są w tym samym miejscu co oni, z racji obaw w postaci traumy, bądź zbytniej nieufności. Osoby niedojrzałe emocjonalnie też lubią budować taki rodzaj związku, ponieważ w ten sposób znajdują wyjście z negatywnych emocji i wnoszą niewielki wkład w życie tego związku – jednocześnie zachowując możliwość bycia kochanym.

Czy warto?

Otóż według nas – nie. Związek na odległość to jedna z najgorszych form miłości, z racji tego że każdy człowiek chce i potrzebuje bliskości, dobrego seksu oraz ciepłego słowa, nie mówiąc już o drugiej osobie śpiącej obok. Zasypianie w pustym, zimnym łóżku jest nieprzyjemne i przyzna to każdy – nawet ci ludzie którzy właśnie w takich związkach egzystują. Dlatego też zdecydowanie lepiej jest znaleźć kogoś, kto mieszka bliżej nas – bo to będzie w stanie nam dać bliskość, której każdy przecież potrzebuje.

Źródło : https://stronyerotyczne.pl/